Pateikiamų failų reikalavimai

Informacija skirta klientams, pateikiantiems skaitmeninius failus spaudai

 

DOKUMENTAI
Spausdiname A5, A4, A3 ir SRA3 formatais „Office” failus: DOC , DOCX , XLS , PPT
Bet primygtinai rekomenduojame „Office” failus spausdinimui pateikti PDF formatu (siekiant išvengti galimų vaizdo poslinkių).
Būtina, kad visi lapai byloje (faile), būtų vienodų matmenų.
Jeigu dokumentams reikalingas susegimas (įrišimas), yra būtina, kad failų turinys turėtų vienodus teksto paslinkimus, lapų kraštinėse.
(Prašome atsižvelgti į lapo kraštines, tekstas negali būti prie pat lapo krašto).
„Office” failai gali būti spausdinami ant standartinio 80 g/m2 arba storesnio popieriaus, iki 350 g/m2.
Spausdinimas galimas nespalvotas, spalvotas, vienpusis arba dvipusis.
Įmonė neprisiima atsakomybės už galimus vaizdo poslinkius ir neatitikimus, spausdinant iš DOC , DOCX , XLS , PPT formato failų.

 

MAKETAI
Priimame spaudai failus formatais: PDF, PNG, TIF, JPG, JPEG, PPT, CDR (CorelDraw), PSD (Photoshop), AI (Illustrator).
Rekomenduojame pateikti maketus spaudai PDF formatu.

„PSD” failuose esantys nestandartiniai teksto šriftai ir efektai turi būti rastrizuoti (Rasterize).

„CDR” failuose esantys nestandartiniai teksto šriftai turi būti konvertuoti į kreives (Convert to Curves), o juose įterpti (įkelti) paveikslėliai konvertuoti į Bitmap (Convert to Bitmap).

„AI” failuose esantys nestandartiniai teksto šriftai ir efektai turi būti konvertuoti į kreives (Outlines).

„TIF” failai turėtų būti išsaugoti be sluoksnių (Layers), kad susidarytų iš vieno sluoksnio.

Visi maketų failai privalo būti bent su 2 mm užlaidomis. T.y., jei pageidaujate atspausdinti 148×105 mm dydžio failą (A6), šio failo maketas privalėtų būti 152×109 mm dydžio (po 2 mm užlaidų, kiekvienai kraštinei). Užlaidos yra skirtos spausdinimo ir pjovimo įrangos specifikacijoms bei poslinkių išvengimui. Failai, kurie pateikti spausdinami be užlaidų, gali gautis su baltais kraštais ar „nukirptu” vaizdu.
Taip pat, rekomenduojame atsižvelgti į paraštes. Netalpinkite jums būtino atspausdinti tūrinio prie pat maketo krašto. Palikite kelis mm neutralaus ploto, kad išvengti galimo „nukirpimo”, (rekomenduojama turinio netalpinti arčiau kaip 3 mm iki maketo krašto, neskaičiuojant užlaidų).
Išsaugant maketą, kripimo žymes (Crop Marks) išjungite. Pastarasias žymes mes uždedame patys, pritaikydami savo įrangos parametrams.

Visų spaudai skirtų failų raiška privalo būti ne mažesnė kaip 300 DPI.
Rekomenduojami parametrai: Resolution – 300 pixels/inch.

 

VIZITINĖS KORTELĖS
Vizitinių kortelių standartiniai matmenys yra 90×50 mm (9×5 cm). Bet atkreipkite dėmesį, kad failo maketas privalo būti su užlaidomis (bent 2 mm kiekvienai kraštinei). Rekomenduojame ruoši vizitinių kortelių maketus 94×54 mm dydžio.
Priimami PDF, PSD, CDR, AI, PNG, JPG failai. Failo raiška privalo būti 300 DPI (pixels/inch).
Daugiau informacijos apie vizitinių kortelių maketų ruošimą rasite skiltyje: Vizitinių kortelių maketavimas »

 

SPAUDOS FAILŲ SPALVOS
Dėl įrangos ir maketų spalvų koduočių (spalvų palečių) neatitikimų (CMYK, Pantone, RGB ir sRGB), galimi nežymūs arba žymūs atspalvių neatitikimai (lyginant maketą ir išspausdintą lapą). Dažniausiai tokie neatitikimai yra menki ir įprastais atvejais neįtakojantys ir nesukeliantys bendro vaizdo pokyčių.

Jeigu jums yra būtina, kad atspausdinamo failo vaizdas kuo labiau atitiktų skaitmeninio failo spalvas, primygtinai rekomenduojame pateikti spausdinimui vektoinius failus (AI, CDR, PDF), kurie būtų išsaugoti su CMYK spalvų koduote. Taip pat, papildomai prašome pateikti maketuose panaudotų spalvų kodus, CMYK (ar Pantone) pavidalu, kad mūsų įmonės darbuotojai galėtų nuodugniau kontroliuoti galimus atspalvių pokyčius, atsirandančius spausdinimo metu.

Jei pateikiami spausdinimui, JPG, PNG, TIF, PSD failai, su RGB (ar sRGB) koduote, įmonė neprisiima atsakomybės dėl atspalvių pokyčių, atsirandančių gamybos metu. Kadangi pastarasis atsalvių pakitimas skaitmeninėje spaudoje yra įprastas ir nelaikomas broku (kai taškinės grafikos, RGB koduotės failai, konvertuojami į CMYK koduotę).

PASTABA: Atkreipiame jūsų dėmesį, jog naudojame profesionalią, aukščiausios kokybės, skaitmeninę spaudos įrangą, kuri yra „keturspalvė”, bet ne „aštuonspalvė”. Dėl to, tam tikrų, specifinių (itin ryškių, žvilgančių) atspalvių išgavimas kartais nėra įmanomas, dėl techninių priežasčių. Šis dalykas yra įprastas skaitmeninėje spaudoje, todėl spaudos darbai su neišgautu pakankamo ryškumo atspalviu nėra laikomi brokuotais. Įmonė neprisiima atsakomybės dėl atspalvių pokyčių, kurie įvyksta dėl „keturspalvės” įrangos specifikos.

spalvu koduotes

 

POPIERIAUS MATMENYS
Spausdiname standartinio ir nestandartinio dydžio failus (plačiaformačius failus).
Populiariausi matmenys: A5 (14,8×21 cm), A4 (21×29,7 cm), A3 (29,7×42 cm), SRA3 (32×45 cm)
Standartiniai popieriaus matmenys: A6, A5, A4, A3, A2, A1, A0
Nestandartiniai popieriaus matmenys: galima spauda iki 100×600 cm dydžio.

 

POPIERIAUS GRAMATŪRA IR RŪŠYS
Spauds darbus atliekame ant įvairios gramatūros bei įvairių rūšių popieriaus. Skaitmeninėje spaudoje naudojame kreidinį ir nekreidinį popierių, nuo 80 iki 350 g/m2. Copy24.lt tinklapyje, kiekvienos paslaugos aprašyme rasite tikslesnę informaciją koks popierius naudojamas konkrečiai paslaugai.

 

FAILŲ PATEIKIMAS
Priimame skaitmeninius failus el. paštu, CD ir DVD diskuose, USB atmintinėse, MS, SD ir MicroSD atminties kortelėse bei išoriniuose (HDD, SSD) kietuosiuose diskuose (atvykstant į įmonę, prašome turėti savo USB kabelį, jūsų kietajam diskui pajungti).
Galimas failų iškėlimas iš išmaniųjų įrenginių (mobilieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai). Bet dėl galimų programinės įrangos neatitikimų ir „driverių” (suderinamumo, atpažinimo parametrų) trukumo, ne visuomet išmanieji įrenginiai sėkmingai sujungiami su įmonės kompiuteriais (kai kuriais atvejais failų iškėlimas iš tokio įrenginio nėra įmanomas).

 
 

Atgal
Į pradžią

Į viršų